PRZEJAZD ZIELONYM SZLAKIEM wokół JEZIORA WIGRY potwierdzony pamiątkowym MEDALEM

Oferta Parkowego Centrum Wypoczynku WIDOK to: komfortowe pokoje, kameralne trzypoziomowe pole namiotowe oraz letnia restauracja serwująca dania przygotowywane według tradycyjnych receptur. Turyści odwiedzający Widok mogą podziwiać piękną panoramę na jezioro Wigry z prywatnego punktu widokowego, położonego na wysokiej skarpie oraz obejrzeć plenerowy album zdjęć przyrody Wigierskiego Parku Narodowego autorstwa Włodzimierza i Rafała Łapińskich.

Wsłuchując się w oczekiwania naszych Gości preferujących aktywny wypoczynek, postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom i zaproponować możliwość zdobycia unikalnego medalu z indywidualnym numerem seryjnym. Medal będzie idealnym zwieńczeniem przejażdżki zielonym szlakiem wokół jeziora Wigry i stanie się wyjątkową pamiątką tej wakacyjnej wyprawy.

To bardzo proste:

 1. Goście, których pobyt w Widoku wynosi minimum: 6 dób (pokoje) lub 8 dób (pole namiotowe) przed rozpoczęciem przejazdu zgłaszają chęć otrzymania pamiątkowego medalu i po przejechaniu zielonego szlaku otrzymują medal

Goście WIDOKU na pobytach krótszych niż w/w: przed rozpoczęciem przejazdu zgłaszają chęć otrzymania pamiątkowego medalu i po przejechaniu zielonego szlaku oraz po zrealizowaniu rachunku w naszej restauracji (na kwotę minimum 100 zł na dwie osoby) otrzymują medal.

 1. Osoby niezameldowane w WIDOKU, chcące jedynie rozpocząć tu szlak:

przed rozpoczęciem przejazdu zgłaszają chęć otrzymania pamiątkowego medalu i po przejechaniu zielonego szlaku oraz po zrealizowaniu rachunku w naszej restauracji (na kwotę minimum 120 zł na dwie osoby) otrzymują medal.

 1. Osoby rozpoczynające przejazd przy Muzeum Wigier w Starym Folwarku:

przed rozpoczęciem przejazdu zgłaszają chęć otrzymania pamiątkowego medalu, a w trakcie przejazdu zielonym szlakiem odwiedzają naszą restaurację i po zrealizowaniu w niej rachunku (na kwotę minimum 120 zł na dwie osoby) otrzymują pamiątkowy medal.

 1. Przejazdy po pamiątkowy medal odbywają się w terminie: od 1 maja do 30 września (w maju i wrześniu tylko sobota-niedziela)
 2. Zgłoszenie przejazdu przyjmowane jest z jednodniowym wyprzedzeniem, z wykorzystaniem formularza zgłoszeniowego. Liczba zgłoszeń na dany dzień jest ograniczona.
 3. Prawidłowo przesłane zgłoszenie zostanie potwierdzone zwrotną wiadomością SMS o jego akceptacji.
 4. W dniu przejazdu zalecamy zarezerwowanie stolika w restauracji Widok – telefon w menu restauracji: https://menu-widok.web.app/ (przy rezerwacji należy poinformować, że jest ona związana z pamiątkowym medalem).
 5. Przystanek w Widoku powinien odbyć się po pokonaniu przynajmniej połowy szlaku, sugerowany kierunek przejazdu dla osób rozpoczynających w miejscowości:
 • Stary Folwark-Leszczewek-Cimochowizna-(kładki)-Słupieitd.
 • Gawrych Ruda-Słupie-(kładki)-Cimochowizna-Leszczewek-Stary Folwark itd.
 1. Jadąc zielonym szlakiem kup koniecznie kartę wstępu do WPN https://wpn-m.eparki.pl/witam/3

Zgłoszenie przejazdu jest równoznaczne z akceptacją ww. informacji oraz regulaminów i zaleceń obowiązujących na terenie WPN – https://www.wigry.org.pl  oraz ośrodka WIDOK- https://bryzgiel.pl/

INFORMACJA

Przejazdy po pamiątkowy medal odbywają się w terminie: od 1 maja do 30 września (w maju i wrześniu tylko sobota-niedziela). Musisz zaakceptować ten warunek, aby przejść dalej. Zgłoszenia przesłane na inne terminy nie będą rozpatrywane.

Imię i nazwisko pozostałych uczestników (jeżeli dotyczy)

Status zgłaszającego przejazd

Parking dla 1 samochodu? *
Wybierz miejsce, w którym zaczynasz: *

Szczegóły przetwarzania danych: Polityka prywatności

Charakterystyka

Trasa jednodniowa dla nieobciążonych rowerów i doświadczonych rowerzystów. Niektóre odcinki szlaku biegnące po nawierzchni gruntowej mają strome podjazdy i zjazdy, powierzchnia jest nierówna, miejscami są wystające korzenie, a po obfitych deszczach mogą występować kałuże. Na odcinkach szlaku przebiegającego po kładkach zalecane prowadzenie rowerów.

Przebieg szlaku

BRYZGIEL-Gawrych Ruda-Słupie-(kładka)-Cimochowizna-Leszczewek-Stary Folwark-Tartak-Magdalenowo-Wigry- Czerwony Folwark-Rosochaty Róg-Mikołajewo-(Piaski)-Czerwony Krzyż-Zakąty-Krusznik-BRYZGIEL

Dystans: ok. 46 km

Znaki: Zielone

Mapa szlaku rowerowego wokół Wigier

Mapa szlaku rowerowego wokół Wigier