pl en de

Wypożyczalnia sprzętu i spływy

Wypożyczalnia sprzętu i spływy

Terminy funkcjonowania wypożyczalni:

dla Gości mieszkających w WIDOKU: 01.05  -  30.09

dla Gości z zewnątrz*: 01.07 -  31.08

(*wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym: 502 304 588)

W ciągle wzbogacanej ofercie sprzętu turystycznego oferujemy Państwu:

  • kajaki: jednoosobowe, dwuosobowe, trzyosobowe oraz canoe,
  • rowery wodne (2 +1) i (2 + 2),
  • łodzie wiosłowe

Zobacz cennik

Sprzęt wodny daje naszym Gościom wyjątkową możliwość poznawania uroków jeziora Wigry z jego niezwykle urozmaiconą linią brzegową, licznymi zatokami i wyspami. Wypoczywając w naszym ośrodku mogą Państwo również wybrać się na spływ kajakowy, korzystając z oferty okolicznych firm świadczących takie usługi. Spływy organizowane są na trzech płynących w naszej okolicy przepięknych rzekach:

Czarna Hańcza

Trasy spływów w przeważającej części wiodą przez ostępy Puszczy Augustowskiej przeplatane łąkami, na których rzeka tworzy malownicze meandry pośród trzcin. Spływ po tej rzece można połączyć z:
- przepłynięciem części jeziora Wigry – fragmentem, z którego rozpościera się panorama na Klasztoru Kamedułów na Półwyspie Wigierskim oraz
- przepłynięciem fragmentu lub całości Kanału Augustowskiego, na którym znajdują się zabytkowe śluzy, przeprawy przez nie stanowią dodatkową atrakcję.

Rospuda

Z uwagi na bardzo urozmaicony charakter Rospudy, spływy tą rzeką są niezwykle ciekawe. Na trasie przebiegającej przez Puszczę Augustowską występują odcinki przypominające rzekę górską z szybkim nurtem, powalonymi drzewami i kamienistym dnem oraz bardziej spokojne fragmenty meandrujące wśród łąk i dające kajakarzom chwilę wytchnienia.

Blizna

Najbardziej wymagająca z trzech wymienionych rzek. Spływ jest dosyć trudny z uwagi na bardzo wąskie koryto rzeki (szczególnie przy niskim stanie wody) i dużą ilość przenosek z uwagi na powalone drzewa i bobrowe tamy.

WIDOK, Bryzgiel 7, 16-304 Nowinka
+48 502 304588, +48 501 436967
widok@bryzgiel.pl


GreenVelo
design made by Augustyn